Rama: Modernizimi pa kthim i Policisë së Shtetit

Rama: Modernizimi pa kthim i Policisë së Shtetit

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë ditën e sotme në hapjen e ambienteve të rinovuara të Akademisë së Policisë, një institucion i lartë arsimor. Rama është shprehur se Akademia është një ndër instrumentet themelorë për transformimin rrënjësor dhe pa kthim të Policisë së Shtetit, nga një strukturë e ç’organizuar dhe e çoroditur, siç ishte deri një vit e gjysmë më parë, në një strukturë të ngjashme si pikat e ujit me strukturat e policive të shteteve të Bashkimit Europian.

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Cilësia naftës/ Gjobiten 21 pika karburantesh, ja emrat e tyre

Close