Arsimtarët pa rroga/ I drejtohen Taulant Ballës

Arsimtarët pa rroga/ I drejtohen Taulant Ballës

Arsimtarët e Qarkut të Elbasanit po vuajnë këto ditë të fillimit të vitit mungesën e rrogave për muajin dhjetor.

Ata i janë drejtuar deputetit të zonës, Taulant Balla, për ti kushtuar vëmendje problemit të tyre. Ata shprehen se ky problem duhet të zgjidhet sa më parë.

Më poshtë mesazhi i arsimtarëve për Taulant Ballën

Z.Taulant. Te pershendes dhe lutem zotit te te shtoje energjite per pune ne sherbin te qytetareve, ne keto dite te veshtira dhe te acarta dimri.Besoj se nuk te rendoj duke te sygjeruar qe ti kushtosh pak venendje , problemit te pagave te mesuesve te cilat jepen me vonese por ka dhe ndalesa. Nuk kerkoj arsyet, por ky problem eshte mire se sistemohet. Vit te mbare elektoral.

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Hudson e mbulur plot shkëlqim

Close