FOTOT e fundit/ Akulli në rrugët e Korçës, asnjë ndërhyrje

15991422_10210543047484630_1802769118_o
FOTOT e fundit/ Akulli në rrugët e Korçës, asnjë ndërhyrje

Citynews ka publikuar ditët e fundit foto nga rrugët e qytetit të Korçës të mbuluara nga dëbora dhe akulli.

Bashkia Korçë pretendon se ka ndërhyrë për të pastruar akullin nga rrugët kryesore dhe trotuaret, por siç shihet nga fotot e mëposhtme, të kryera  në “Bulevardin Republika”, akulli është ende i pranishëm.

Me dhjetra qytetarë kanë përfunduar në spital me fraktura për shkak se kanë rrëshkitur në rrugët e ngrira. Sipas Bashkisë Korçë, rrugët janë pastruar, por fotot tregojnë të kundërtën.

Fotot e fundit nga Korça/Akulli mbulon trotuaret dhe rruget ne qender

Fotot/ Unaza e Korçës e mbuluar nga akulli

Akulli në rrugët e Korçës/ Dy qytetarë përfundojnë në spital

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Artikull i Rekomanduar:
vjedhje-energjie-elektrike
Kontakti me rrymën elektrike i merr jetën 36-vjeçarit

Close