Kuvendi i Kosovës seancë për Haradinaj/ Enver Hoxhaj: Interpol po përdoret nga Serbia

Kuvendi i Kosovës seancë për Haradinaj/ Enver Hoxhaj: Interpol po përdoret nga Serbia

Kuvendi i Kosovës mbajti sot  një  seancë të jashtëzakonshme  me kryefjalë ndalimin e  i ish Kryeministrit Haradinaj nga autoritet Franceze.

Në fjalën e tij , Ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj tha se  i ka paraqitur homologut në Francë qendrimet e tij ndaj kësaj cështjeje.   Ai theksoi se Lideri i AAK do të kthehet në Kosovë.

Kujtojmë se Ramush Haradinaj është ndaluar më 4 janar në aeroportin e Baselit nga policia franceze, në bazë të një fletarresti lëshuar në vitin 2004 nga Serbia.

Ministri i Jashtëm e quajti këtë një veprim  të pastër politik dhe si rrjedhojë Interpol po keqpërdoret nga Serbia.

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
“Lufta” me policinë në Lezhë/ Vrasësi David Qosja nuk vuan nga çrregullimet mendore

Close