Ministri i Jashtëm i Maqedonisë drejton akuza ndaj Kosovës dhe Shqipërisë

Ministri i Jashtëm  i Maqedonisë drejton akuza ndaj Kosovës dhe Shqipërisë

Ministri i  Jashtëm i Maqedonisë, i drejton akuza Kosovës dhe Shqipërisë.

Sipas Popovskit , Kosova dhe Shqipëria po përzihen në punët e Maqedonisë.

“Jo e hijshme përzierja në punët e brendshme nga ana e tyre.  Po dërgohen sinjale të gabuara në rajon. “Me rrezik kjo qasje në një vend multikulturor”. tha ndër të tjera ai. /CityNews.al

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Mos harroni të vishni pulovrat

Close