Rama e Veliaj vendosin pllakën e parë në bulevardin e ri

Rama e Veliaj vendosin pllakën e parë në bulevardin e ri

Kryeministri Rama dhe Kryebashkiaku Veliaj vendosën  pak minuta më parë pllakën e parë në bulevardin e ri, në mënyrë simbolike.

Sipas Kryeministrit Rama, Tirana për shkak të votës humbi vite të tëra. Falë votës në drejtimin e duhur, Tirana tashmë po ecën shumë shpejt. Sipas tij,Tirana mund ta kishte sheshin “Skëndërbej” sot.

Veliaj:
“Sot festojmë ringritjen e kryeqytetit. Duhet të zgjidhim ende disa probleme teknike për projektin. Në 500 ditë kemi justifikuar besimin e qytetarëve”./CityNews.al

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Shpërdoroi detyrën/ Procedohet penalisht ish-kryetari i Komunës

Close