Serbia vijon hakmarrjen/ Kërkon nga Franca arrestimin dhe ekstradimin e Haradinajt

Serbia vijon hakmarrjen/ Kërkon nga Franca arrestimin dhe ekstradimin e Haradinajt

Serbia vijon hakmarrjen ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Serbët kanë kërkuar sot nga Franca rrestimin e kreut të AAK, si dhe ekstradmin e tij drejt vendit të tyre. H

aradinaj u ndalua në Francë, disa ditë më parë, për shkak të një udhër-arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia.

Ndalimi i tij ka revoltuar mbarë politikën kosovare, shqiptare dhe atë evropine, për shkak se Haradinaj ka fituar lirinë nga Gjykata e Hagës.

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Meta takon Ministrin e Punëve të Jashtme të Malit të Zi

Close