Tiranë/ Arrestohet shtetasi i dënuar me 12 vjet burg për vrasje

Tiranë/ Arrestohet shtetasi i dënuar me 12 vjet burg për vrasje

Policia e Tiranës ka arrestuar një shtetas  28- vjeçar i shpallur në kërkim për vrasje.  Burime nga policia bëjnë me dije se shtetasi i arrestuar është Herger Çitaku, 28 vjeç, banues në Tiranë.

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë më datë 07.12.2016, ka dërguar urdhërin për ekzekutimin e vendimit penal të datës 05.12.2016 të Gjykatës së Apelit Tiranë, e cila e ka dënuar me 12 vite burg, për veprat penale “Vrasja me dashje për shkak të cilësive të veçanta të viktimës” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Nga Besnik Aliaj/ Për Bulevardin dhe për ata që kanë memorie të shkurtër

Close