Ahmetaj: Të votosh çadrën e PD do të thotë të heqësh 500 mln USD nga xhepi

Ahmetaj: Të votosh çadrën e PD do të thotë të heqësh 500 mln USD nga xhepi

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka folur për situatën ekonomike në vend, gjatë një konference për media. Ndër të tjera, ministri Ahmetaj u ndal dhe te kriza politike.

Ai tha se të votosh çadrën e PD sot do të thotë të heqësh nga xhepi 500 milionë dollaë. Sipas tij, çadra është armiku i mirëqenies së qytetarëve.

“Të votosh sot për çadrën do të thotë të heqësh nga xhepi 500 milionë USD. Biznesi i ka kërkuar cadrës të ndalojë tentativën për të destabilizuar vendin. Risku politik është risk për ekonominë. Çadra është armiku i mirëqenies së qytetarëve”, tha Ahmetaj./CityNews

  1. Taksa progresive eshte nje nga gjerat me te mira qe kjo qeveri ka bere

    Reply
  2. ik ore palco ti nuk di te besh ekonomi jashte nga qeveria s’ke per te shkelur me me qeveri

    Reply

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Data e zgjedhjeve/Ja çfarë negociohet

Close