Foto dite/Ministrat teknikë të Bashës

Foto dite/Ministrat teknikë të Bashës

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha, ka arritur më në fund marrëveshjen me kryeministrin Edi Rama. Pas negociatave të shumta nga politika dhe ndërkombëtarët, si dhe pas ngujimit 90-ditor në çadër, sot erdhi marrëveshja e shumëpritur mes dy liderëve kryesorë në vend.

Rama dhe Basha pranuan paketën McAllister për zgjidhjen e krizës, pas orëve të gjata diskutimi, që nisën prej mbrëmjes së kaluar dhe përfunduan pasditen e sotme. Marrëveshja e arritur mes palëve përmban gjashtë ministra teknikë, si dhe zëvendëskryeministrin.

CityNews iu sjell një foto, ku përmes ironisë tregohet se kush do të jenë këta ministra teknikë të Bashës në bashkëqeverisje me Ramën. Ata s’pritet të jenë gjë tjetër, veçse ca qenë të bindur dhe të lidhur me zinxhir, pra që komandohen nga dikush tjetër./CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Artistja çmend kalimtarët/Kalon rrugës pa reçipeta

Close