Propozimi i Bashës “shtang” aleatët/Vjen reagimi i Agron Dukës

Propozimi i Bashës “shtang” aleatët/Vjen reagimi i Agron Dukës

Kryetari i Partisë Ambientaliste Agrare ka reaguar ditën e sotme menjëherë pas mbledhjes së zhvilluar me kreun e PD, Lulzim Basha dhe aleatët e tjere.

Në fjalën e tij, Duka shprehej i pakënaqur nga oferta e Bashës, ndërsa shtoi se vendimi nuk është marrë, por fillimisht do të masë forcat si parti dhe më pas do të vendosë, nëse do të pranojë vendimin.

“Në këto kushte, kur nuk ka numëruar, kjo mbetet për tu parë, ne ngelim për tu parë nëse do mundemi të kandidojmë si parti. Një mandat në Durrës është për tu marrë, mund ta marrim vetë si parti. Nëse ne mund të masim forcat me shumë mundësi do të jemi në logon e Partisë Agrare. Gjëja më e mirë që u arrit është se të gjitha partitë politike do të marrin pjesë në zgjedhje.”/CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Ftesa e Bashës për aleatët/ Ndoka jep reagimin e parë mediatik

Close