Tentuan të vidhin naftën e kompanisë/Policia ndalon dy fierakët

Tentuan të vidhin naftën e kompanisë/Policia ndalon dy fierakët

Dy persona janë ndaluar nga Policia ditën e sotme pasi kanë tentuar të vjedhin naftë në mjetet e Konpanisë TAP.

Ndërkohë është ndaluar edhe roja i Karburantit, i cili qëlloi me armë zjarri, të cilën e mbante pa leje.

Policia e Fierit mësohet se ka ndaluar shtetasit:

-Bledar Kumanaku, 27 vjeç, banues në fshatin Kallm i Vogël, Fier.

-Gëzim Kumanaku, 28 vjeç, banues në fshatin Kallm i Vogël, Fier.

-Bujar Hazizi, 49 vjeç, banues në Fier (me detyrë roje e një firme privat)

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dy gëzhoja pistolete TT dhe automjeti tip Benz me targa TR 2450 I me të cilin udhëtonin 2 autorët e dyshuar./CityNews

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Jepjani çadrën LSI-së

Close