(VIDEO) Ditë emocionuese te Bayern / Tre lojtarë zhvillojnë seancën e fundit stërvitore

(VIDEO) Ditë emocionuese te Bayern / Tre lojtarë zhvillojnë seancën e fundit stërvitore

Emocione në Mynih! Sot tre lojtarë të Bayernit zhvilluan seancën e fundit stërvitore dhe u përshëndetën ashtu siç e meritojnë me tifozët bavarezë.

Philipp Lahm, Xabi Alonso dhe Tom Starke i dhanë lamtumirën “Sabener Strasse”, aty ku kanë punuar çdo ditë për të korrur sukseset.

Kapiteni Lahm ka 22 vite që luan futboll, 15 prej të cilave si profesionist (vetëm dy vite te Stuttgart, pjesa tjetër te Bayern). Alonso ka tre sezone në “Allianz Arena”, kurse portieri Starke përfundimisht do të lërë futbollin duke marrë një rol drejtuesi në klub.

Nesër rekordmenët do të presin Freiburgun në ndeshjen e fundit të këtij sezoni, ku tre veteranët do të japin lamtumirën e fundit me tifozët./Citynews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Listat e PD/Çfarë pritet të ndërtojë Basha?

Close