Myftiu kundër zgjedhjeve me 25 qershor/Një vendim i pafalshëm

Myftiu kundër zgjedhjeve me 25 qershor/Një vendim i pafalshëm

Myftiu i Shkodrës Imam Muhamed Sytari e konsideron caktimin e datës së zgjedhjeve e cila përkon me Festën e Bajramit të Madh si një vendim i palafshëm.

Nëpërmjet një reagimi zyrtar, Myftiu i Shkodrës shkruan se një gjë e tillë nuk ka ndodhur as në kohën e komunizmit.

Sipas tij, festat janë të shenjta dhe se nuk duhen prekur nga askush.

Reagimin e tij,  Myftiu i Shkodrës Imam Muhamed Sytari e mbyll me një kërkesë ndaj KMSH, sipas të cilit duhet të reagojë për këtë vendim./CityNews

  1. rreqebulli 19/05/2017, 15:01

    e di ky koqe myfti qe ne jemi shtet laik apo jo? si shume po livadhisin keta “besimtaret myslimane” se fundmi;

    Reply

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Propozimi i Bashës “shtang” aleatët/Vjen reagimi i Agron Dukës

Close