5 këngëtarët më të pasur në botë

5 këngëtarët më të pasur në botë

Disa njerëz krijohen me zëra si engjëj dhe kjo jo vetëm që i ka ndihmuar ata të bëhen yje, por kanë mundur të bëjnë një pasuri nga zërat e tyre.

Pasuria në fjalë është në miliona dollarë, shumica nga albumet që shiten në mbarë botën, të tjerë nga marrëveshjet dhe të tjerët nga investimet e medha. Muzika ka një zotërim shumë të fortë mbi njerëzit dhe shumë do te japin qe të dëgjojnë këngë që trillojnë shpirtrat e tyre, këngët që i bëjnë ato të ndihen te plote.

-Celine Dion

Përtej martesës së saj me Rene Angelil, Céline Dion ka krijuar me të vërtetë pasuri ekstreme.
 Në 2014, kjo këngëtare kanadeze që ka fituar 7 Grammys, dhe thuhet se ka një vlerë neto prej 380 milion dollarë. Momenti kur ajo lëshoi albumin e saj të parë në 1981, bota e dinte se nuk do të ishte një zë tjetër unik si Celine Dion.
-Beyonce
Nëse kombinohet me atë të Jay z, atëherë ne do të shikojmë një shume  tronditëse prej $ 1.16 miliard dollarë. ” Forbes raporton se llogaria bankare e  Beyonce është rreth 350 milionë dollarë.

 -Mariah Carey

 Carey është artistja më e mirë në të gjithë historinë e tabelave të biletave, me mbi 200 milionë albume të shitura. Me një rekord kaq të madh, Carey vlen një $ 520 milion dollarë. Megjithëse ajo ka qenë e divorcuar dy herë, ende nuk ka asgjë për t’u frikësuar financiarisht, jo kur është pranë Beatles në 100 listat e nxehta.

-Madonna
Një vlerë neto që është afërsisht 560 milionë dollarë ne numërim, Madonna zyrtarisht e meriton titullin “Material Girl”. Në moshën 60-vjeçare, Madona ende ka dashurinë e miliona njerëzve në mbarë botën dhe ajo definitivisht nuk do plaket kurre.Është e shënuar që turneu i ” Rebel Heart” në vitin 2016, kapi një milion dollarë.

-Bono

Ai është Paul David Hewson, i njohur gjerësisht si Bono.

 Duke udhëhequr grupin U2 për vite me rradhë, ky filantrop ka bërë shumë pasuri nga kapitalizmi sipërmarrës. Në sipërmarrjen e tij dhe duke shtuar muzikën e tij, Bono ka fituar rreth $ 600 milion dollarë./ CityNews

 

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Lajmi më i fundit nga moti/Edhe pak orë na ndajnë nga …!

Close