Aleati i Bashës sulmon ashpër Ramën/Kush është shkaku i zjarreve në vend

Aleati i Bashës sulmon ashpër Ramën/Kush është shkaku i zjarreve në vend

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, ka reaguar ashpër për situatën e zjarreve në vend.

Në rrjetet sociale, Dule sulmon direkt kryeministrin Edi Rama, teksa shkruan se zjarret kanë ardhur si pasojë e mungesës totale të kapaciteteve apo politikave të mbrapshta.

“Prej një jave Bashkitë Dropull dhe Finiq në meshirën e zjarreve. Ndërprerjet e energjisë elektrike shumëorëshe. Uji i pijshëm me pikatore. Thjesht pasojë e mungesës totale kapacitetesh, apo politika të mbrapshta të mirëmenduara ndaj pjesëtarëve të minoritetit këto ditë festash?”, shkruan Dule./CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Ndeshje e çmendur me Watfordin / Liverpool ngec në ndeshjen e parë

Close