Foto dite/Fahri Balliu fotografohet duke lexuar veprat e Enverit në rrugë

Foto dite/Fahri Balliu fotografohet duke lexuar veprat e Enverit në rrugë

Botuesi i gazetës “55” dhe ish -gazetari i diktaturës, Fahri Balliu, është fotografuar sot në mesditë në një nga rrugët e ish-Bllokut (foto 2 dhe 3). Ai në dorë mban një libër me titull “Kur lindi Partia”, vepër e ish-diktatorit Enver Hoxha.

Fahriu ka qenë një nga shërbëtorët e sistemit dhe gjithmonë ka ëndërruar të bëhej komunist. Ai nuk u bë kurrë sepse nuk e pranonin në parti, pasi dega e Punëve të Brendshme nuk i sillte konfirmimin.

Pra, diku kishte gëlltitur një lugë çorbe të prishur ose kishte spiunuar. Në qarqet mediatike thonë se Fahriu e ka pasur pseudonimin “Këndezi”, por kjo tani ka pak rëndësi.

Ai veçse ish-shërbëtor i diktaturës është edhe sharlatani i Lulit. Ky i fundit e shpërbleu duke i vënë djalin deputet. Pritet që në Parlament ai “të shkëlqejë” si Fahriu në kohën e diktaturës me palaçollëqet e tij. /CityNews

  1. Sot Fahriu(Kendezi)bashke me Saliun na hiqen si antikomunistet me te medhenj dhe shpetimtaret e demokracise

    Reply

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Foto/ Rastësitë më të jashtëzakonshme

Close