Foto/Fëmijët më të famshëm në botë

Foto/Fëmijët më të famshëm në botë

 

A keni menduar ndonjëherë se cilët janë fëmijët më të famshëm në botë?

Ne harrojmë fëmijët që janë gjithashtu të njohur nga pjesë të ndryshme të botës. Në këtë artikull, listohen top 10 fëmijët më të famshëm.

1-Evan nga EvanTubeHD

Evan, një 12 vjeçar, është në mesin e Top 20 Pay YouTubers. Ai bën para të mira në youtube vetëm duke shqyrtuar lodrat e tij, ndërsa babai i tij regjistron videon. Babai bën prekjet përfundimtare dhe ngarkon videot në kanalin EvanTubeHD. Kanali merr  mbi 1.3 milion dollarë në vit.

2-Quvenzhané Wallis

Vajza është një këngëtare dhe aktore 14 vjeçare amerikane. Në moshën nëntë vjeçare, ishte personi i parë më i ri që do të nominohej për Akademinë për Aktoren më të Mirë.

3-Blue Ivy Carter

Blue Ivy është vajza pesëvjeçare e këngëtares se njohur Beyonce Knowles dhe  Jay-Z. Vajza u emërua Blue Ivy në mënyrë specifike nga prindërit e saj.. Ajo u shfaq në këngën Jay-Z, “Glory” dhe “Blue”, një këngë nga Queen Bey.

4- Margaret Laura “Mila” Hager

Margaret është një vajzë katërvjeçare, që ka lindur më 13 prill 2013. Ajo është mbesa e ish-presidentit të SHBA-ve, George W. Bush. Vajza është vajza e Henry Hager dhe Jenna Bush Hager. Ne shohim se kjo vajzë ndodh të jetë një pasardhës i fuqishëm i linjës së presidenteve  të SHBA edhe pse kompetencat e presidentit nuk janë të trashëguara.

 5- North West
Femija i pare i Kanye West dhe Kim Kardashian, një yll i famshëm i Reality TV, është katër vjeç. Vajza lindi rreth pesë javë më herët se koha e pritshme. Një gjë e këndshme është se tradita Kardashian kërkon që emri i fëmijës të fillojë me të njëjtën letër si prindi. Megjithatë, prindërit e North West zgjodhën një emër tjetër, dhe tani ajo është Veri-Perëndim.

 6- Kelly Xu

Kelly Xu, një vajzë 13-vjeçare ishte fituesja e parë femër në Augusta National. Shumë vajza kanë aspiruar kaq shumë për të marrë atë që Kelly ka arritur, por ata nuk kanë qenë në gjendje ta marrin atë. Është për këtë arsye që ajo ishte e para për të marrë një kurorë në Augusta National Golf Club si një femër.

  7-  Phoebe Adele Gates

Phoebe është vajza e Bill Gates dhe Melinda Gates. Bill Gates është njeriu më i njohur i njohur që është ende gjallë sot. Phoebe Gates është më e vogla e  familjes Gates. Raportet tregojne që ajo së shpejti do të marrë pjesën e saj të trashëgimisë nga babai i saj që arrin në 10 milionë dollarë. Megjithatë, babai, Bill Gates, nuk zbulon se sa nga pasuria e tij do të ndajë me fëmijët. Ai thotë se do të ndajë një shumë të caktuar mes fëmijëve dhe do t’i japë pjesën tjetër një bamirësie.

8-Alexis Martin

Duke përshëndetur nga Queen Creek në Arizona, Alexis tani është shtatë vjeç. Në moshën tre vjeçare, ajo ishte më e reja në kapitullin Arizona të Mensa. Ajo ishte e para me nje moshe shume te vogel që iu bashkua ekskluzivisht IQ Mensa. Është e habitshme që nënje moshe aq te vogel, Alexis Martin u gjet me rezultatin më të lartë që çdo njeri mund të ketë – 160! Alexis Martin gjithashtu mësoi vete  spanjisht në moshën dy vjeçare, të gjitha fale një iPad-i.

9- Princess Charlotte

Princesha Charlotte është femija i dyte i Princi William dhe Catherine. Ajo është motër e princit Xhorxh. Kur lindi Princesha, ajo u emërua Charlotte Elizabeth Diana. Emri Charlotte është femërore për Charles, i cili është një nder për babain e Princit William. Elizabeta është emri tradicional që i është dhënë vajzave mbretërore të Anglisë. Diana është emri mbretëror në kujtim të princeshës Diana, nënës së princit William. Charlotte është e katërta në vijën e fronit britanik.

10-Prince George

Princi George, katër vjeç, është femija i pare i Princit Uilliam, Duka i Kembrixhit. Ai është i treti në vijën e fronit mbretëror britanik – pasi gjyshja e tij, mbretëresha Elizabeth II. Ai do të bëhet mbreti pas babait, Princi Uilliam./CityNews

 

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Foto/Të famshëm që pranuan homoseksualitetin e tyre

Close