Helikopteri dhe ushtria me urgjencë drejt Malësisë së Madhe/Çfarë po ndodh?!

Nje helikopter i ushtrise, duke patrulluar mbi rruget e Tiranes, gjate vizites se Sekretarit Amerikan te Shtetit, John Kerry, i cili ndodhet per nje vizite zyrtare ne Tirane.	/r/n/r/nAn army helicopter, patrolling in Tirana, during the visit of US Secretary of State, John Kerry. US Secretary of State is in a few hours visit to Tirana, to meet with senior government leaders to discuss Albania’s further Euro-Atlantic integration and strong bilateral cooperation with the United States.
Helikopteri dhe ushtria me urgjencë drejt Malësisë së Madhe/Çfarë po ndodh?!

Situata nga zjarret vijon të përkeqësohet çdo ditë e më shumë në vend, duke rrezikuar jo pak qytetarët. Një zjarr i përmasave të frikshme ka përfshirë këtë pasdite zonën e Vukpalajt në Malësi të Madhe.

Për rrjedhojë, janë nisur me urgjencë drejt vendit të ngjarjes një helicopter, 2 makina zjarrfikëse, si dhe ushtria.

Një tjetër vatër aktive është edhe në Cukal, ku po ndërhyhet nga ushtria edhe këtu, pasi flakët mund të përhapen.

Operacioni po monitorohet nga shtabi emergjencave. Mësohet se 1 automjet zjarrfikës i vihet ne dispozicion nga bashkia Shkodër asaj të Malesisë së Madhe. Vatra e Vukpalaj është përhapur më shumë gjatë ditës së sotme, pasi dje u arrit të shuhej./CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Artikull i Rekomanduar:
XHoana_Nano_dhe_Fatos_Nano1479579902
Shfaqen Fatos dhe Xhoana Nano/Pse kanë ndaluar në mes të rrugës?! (Foto)

Close