Lajmi më i fundit nga moti/Edhe pak orë na ndajnë nga …!

moti-vranesira
Lajmi më i fundit nga moti/Edhe pak orë na ndajnë nga …!

Temperaturat kanë pësuar ditën e sotme një ulje të lehtë, duke larguar pak të nxehtin përvëlues, që kishte pushtuar vendin prej ditësh.

Edhe dita e nesërme pritet të jetë e freskët dhe do shoqërohet me ulje më të ndjeshme të temperaturave.

Ja njoftimi më i fundit nga meteoalb:

Temperaturat SOT ne rang vendi kane shenuar minimumin prej 15.0°C (Peshkopi) dhe maksimumin prej 33.7°C (Berat). Neser do te kete nje tjeter renie prej 2 – 3 grade ne mengjes por vetem nje renie te lehte gjate mesdites duke bere qe minimumi te ulet deri ne 12 – 13°C ndersa maksimumi te ngjitet deri ne 32°C.
Tabloja e RESHJEVE: ne oret e vona te mbremjes dhe fillimin e se dieles, pjesa me e madhe e vendit rrezikohet nga shira te perkohshem ne formen e rrebesheve afatshkurtra. Mesdita e se dieles dhe pasditja sjellin ri-kthjellim te motit ne gjithe territorin./CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Artikull i Rekomanduar:
6
7 aksesorë të cilët dëmtojnë shëndetin tuaj

Close