VIDEO: City e nis me fitore kampionatin / Guardiola tregon se pretendon titullin kampion

VIDEO: City e nis me fitore kampionatin / Guardiola tregon se pretendon titullin kampion

Chelsea dhe Liverpool sot dështuan, por ky nuk qe rasti i Manchester City. Skuadra e Pep Guardiolës e ka nisur me fitore sezonin e ri të Premier League, duke mposhtur 2-0 skuadrën e porsangjitur në elitë, Brighton.

“Qytetarët” vuajtën shumë në pjesën e parë dhe nuk arritën të gjenin rrugën e rrjetës, por në 45′ e dyta gjithçka ndryshoi. Një gol i Agueros dhe një autogol i miqve u dha triumfin djemve të Pepit. Për më tepër, shihni videon!

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Foto / Si t’u shpëtoni grabitësve të rrugës në raste rreziku

Close