Operacion antiterror/ Pako e dyshimtë, evakuohet Katedralja e Barcelonës (FOTO)

Operacion antiterror/ Pako e dyshimtë, evakuohet Katedralja e Barcelonës (FOTO)

Policia eBarcelonës ka nisur një operacion antiterror, duke  evakuuar turistët nga zona përreth kishës ‘Sagrada Familja’ si pjesë e një operacioni anti-terror. Lokalet përreth janë evakuuar dhe është urdhëruar mbajtja e refugjatëve brenda vendstrehimeve. Në vendngjarje janë specialistë të bombave, tha Policia e cituar nga mediat vendase. Ndërkohë për shkak të sigurisë janë mbyllur disa rrugë dhe policia ka nisur patrullimet. Operacioni vijon….

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Minatorët e arit në Brazil masakrojnë fisin indigjen  

Close