Të pacënuara nga dora njerëzore/ Bukuritë marramendëse të planetit Tokë

 Të pacënuara nga dora njerëzore/ Bukuritë marramendëse të planetit Tokë

Jo shumë njerëz e dinë se ka vende në Tokë, ku qeniet njerëzore nuk kanë vënë ende këmbë, dhe këto vende kanë ruajtur pothuajse tërësisht jetën e egër. Shumë prej tyre janë kaq të paarritshme dhe të largëta sa do të duhej shumë kohë, përpjekje dhe aftësi për t’i vizituar ato.

E megjithatë, ato që kemi arritur të njohim, me foto vetëm nga ajri, janë mahnitëse në bukurinë e tyre.

Ndoshta, pavrësisht arritjeve tona, fakqi që këto vende nuk janë shkelur kurrë nga njeriu kanë mbetur kaq magjepsëse dhe marramendëse.

Të pashkelura e të pacënuara që nga krijimi i planetit tonë, këto janë vendet më mahnitëse dhe intriguese që mund të keni parë ndonjëherë./CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Julian Deda akuzon Lulzim Bashën për Neritan Sejaminin

Close