Faktet e çuditshme që nuk i dinit për binjakët

Faktet e çuditshme që nuk i dinit për binjakët

Koncepti i binjakëve duket si një skenë nga një film. Mendojeni pak, dy njerëz që kanë të njëjtën strukturë fytyre, të formuar në të njëjtën kohë, dhe që ndajnë të njëjtën ADN. Pyesni çdo njeri që ka një binjak dhe do ju tregojë se si është të kesh një kloun në jetën e vërtetë. Por të jesh binjak është më shumë se të ndash rrobat e njëjta apo gjurmët e duarve të njëjta.

-Binjakët identikë kanë shenjat e gishtave të ndryshëm

-Binjakët  identik dhe vllazëror janë dy gjëra të ndryshme

-Ndonjëherë, njëri nga binjakët zhduket natën

-Binjakët që ndahen në lindje, shkojnë drejt një jete të njëjtë

-Binjakët fillojnë të socializohen më përpara se të lindin

-Binjakët krijojnë gjuhën e tyre

-Geni i ‘binjakëve’ trashëgohet tek mamatë, jo tek baballarët./CityNews

identical-and-fraternal-twins-are-totally-different-things-1506615670 identical-twins-have-different-fingerprints-1506615670 sometimes-one-twin-vanishes-in-the-night-1506615670 twins-start-socializing-before-theyre-even-born-1506615670

 

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Martohet me shoqen e ngushtë/ Në altar e dorëzon shefi

Close