Fotot/ Projektohet “Smart-i fluturues”

Fotot/ Projektohet “Smart-i fluturues”

Hapa galopantë janë hedhur në fushën e teknologjisë, jo vetëm me risitë e të prezantuarit në treg telefonat celularë më të fundit, por dhe më tej.

Një dron i cili do të shërbejë si mjet transporti për dy persona është projektuar të prodhohet. Provat e para janë bërë tashmë dhe fotot janë mbreslënëse.

“Passenger Drone” do të lëvizë me një shpejtësi 72 km/h dhe në një distancë fluturimi që arrin kohën e 25 minutave.

Sekreti qëndron se tek “Passenger Drone” udhëtari zgjedh që ta pilotojë vetë atë, ose në mënyrë manule duke u akomoduar e shijuar ambientin në fluturim. /CityNews

sm

sm2

sm3

sm4

sm5

 

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Kryemadhi komenton emërimin e 33 zëvendësministrave / Nuk janë socialistë

Close