Mënyrat se si e ardhmja do ndryshojë trurin tonë

Mënyrat se si e ardhmja do ndryshojë trurin tonë

Truri ka qënë subjekti kryesor në çdo gjë që ne bëjmë, në funksionimin dhe zhvillimin tonë. Megjithatë, duke kaluar koha, dhe avancimet mjekësore dhe zbulimet bëhen, kështu që njeriut i prezantohet një potencial më i madh në tru. Dhe ndërsa tekonologjia avancon, truri ynë bëhet dhe më i çuditshëm.

-Memoria jonë do jetë komplet në funksion të internetit.

-Shpikjet e reja të teknologjisë do na bëjën më të nxituar, më të paduruar dhe më shumë të depresionuar.

-Truri ynë do fillojë të shkrijë

-Njerëzit mund të bëhen telepatikë

-Trutë do mund të rriten në laboratore./CityNews

intro our-brains-are-shrinking our-memory-will-rely-entirely-on-the-internet-to-function vr-will-make-us-more-depressed-anxious-and-less-empathetic

 

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Denoncimi në “Fiks Fare”/ Dhunuan fëmijët, pezullohen mësuesit e shkollës speciale

Close