Montella drejt largimit / Milani hedh sytë nga trajneri i Zvicrës

Montella drejt largimit / Milani hedh sytë nga trajneri i Zvicrës

Milani kërkon trajnerin e Zvicrës, Vladimir Petkovic. Kështu shkruan gazeta zvicerane “Blick”. Sipas saj, drejtori i kuqezinjve, Massimiliano Mirabelli, ishte i pranishëm në Lisbonë për ndeshjen Portugali-Zvicër, ku kishte si qëllim të shihte nga afër Andre Silvën dhe Rikardo Rodriguez. Aty ai ka takuar edhe trajnerin e ekipit helvet.

Tezultatet e mira të ish-trajnerit të Zvicrës me Zvicrën bëjnë që Milani të ketë interes për të. Trajneri ka rinovuar deri më 2019–n me Federatën e Zvicrës, por kjo nuk është një pengesë, nëse Milani vendos të zëvendësojë teknikun Vincenzo Montella.

Tags

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Presidentit Meta në Kosovë/ Vlerson Listën Serbe

Close