Ndërprerja e seancës/ Prapa Ruçit fshihet Edi Rama

BASHA FLET PER GAZETARET - Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha duke folur per gazetaret pas kerkeses se Partise Demokratike per ngritjen e Komisionit Ad-Hoc per Reformen Zgjedhore./r/n/r/nBASHA SPEAKS FOR THE MEDIA - Head of Democratic Party Lulzim Basha speaks for the media after the request of Democratic Party for the raising of an Ad-Hoc commision for the elctions reform.
Ndërprerja e seancës/ Prapa Ruçit fshihet Edi Rama

Pas shtyrjes së seancës parlamentare, nga kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, për ditën e nesërme, ka ardhur reagimi i kryetarit të Partisë Demokratike.

I dalë përpara mediave, Basha, ka deklaruar se kjo seancë është shtyrë me urdhër të Edi Ramës, i cili nuk e do debatin sepse ka lidhje të drejtpërdrejtë me bandat të cilat udhëheqin krimin.

Më tej ai ka shprehur bindjen se opozita do të bëjë gjithcka që ky debat të zhvillohet.

“Ne do të bëjmë gjithcka që ky debat të zhvillohet, sepse i duhet bërë ballë krimit dhe bandave të cilat vrasin dhe vjedhin çdo ditë Shqipërinë”, ka deklaruar Basha. /CityNews

 

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Artikull i Rekomanduar:
Ish kryeministri Sali Berisha dhe kryeministri Edi Rama, gjate nje seance parlamentare, ku eshte debatuar ne lidhje me ceshtjen e CEZ.	/r/n/r/nFormer Prime Minister Sali Berisha and Prime Minister Edi Rama, during a parliamentary session.
Rama pranon fyerjen ndaj Berishës

Close