Nëse keni një IPhone 6 ose 7 nuk duhet ta merrni ios 11/ Zbuloni përse

Nëse keni një IPhone 6 ose 7 nuk duhet ta merrni ios 11/ Zbuloni përse

Sikurse tashmë të gjithë e dimë që ios 11 po rezulton një dështim. Këtë fakt e vërtetojnë dhe ata që kanë një IPhone 6 apo 7.  Ios 11 ka dalë më 19 shtator 2017 dhe doli së bashku me Iphone 8, 8+ dhe IPhone X.

Problemet që u hasën: Bateria shkarkohet shumë më shpejt, aplikacionet happen më avash, prishen dhe fiken papritur. Alarmet nuk funksionojnë nganjëherë, dhe disa përdorues tregojnë që e kanë të pamundur të bëjnë telefonata. Por Apple tregon që po punojnë për të rregulluar problemet dhe thotë që këto gjëra ndodhin. Madje tregojnë që kjo gjë ka ndodhur dhe kur doli ios 9.0.1, në IPhone 4s, 5 dhe 5s./CityNews

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Petrit Vasili nuk beson ambasadorin Lu

Close