PD kërkon përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

pd
PD kërkon përjashtimin e Ramës nga Kuvendi

Pas ofendimeve dhe debateve të forta të cilat shoqëruan që në nisje të seancës së parlamentit, Partia Demokratike ka kërkuar përjashtimin e Ramës nga seanca.

Partia Demokratike po mbledh firmat për largimin e Ramës për 10 ditë nga seanca e parlamentare me pretendimin se ai ka ofenduar ish-kryeministrin Sali Berisha.

Kërkesa është bërë pasi në seancën e sotme parlamentare, mësohet se kryeministri Rama e ka ofenduar ish-kryeministrin Sali Berisha, duke ju drejtuar me fjalët “plak i rrjedhur”.

Sipas PD, kryeministri Rama ka përsëritur ofendime në mënyrë të vazhdueshme./ CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Artikull i Rekomanduar:
BERISHA VOTIMIN E LIGJIT TE DEKRIMINALIZIMIT - Ish Kryeministri, Sali Berisha, duke folur per gazetaret pas nje seance parlamentare, ku eshte votuar ligji per Dekriminalizimin.	/r/n/r/nBERISHA FOR THE DECRIMINALIZATION LAW - Former Prime Minister Sali Berisha, speaks to journalists, during a parliamentary session.
Ministri i diktaturës po shkatërron parlamentin

Close