Pr.ligjin për minoritetet/ Akuza: Pazare të një klike mafioze

Pr.ligjin për minoritetet/ Akuza: Pazare të një klike mafioze

Ish-kryeministri Sali Berisha, në fjalën e tij në parlament ka reaguar në lidhje me pr.ligjin për minoritetet.

Sipas Berishës këto janë çështje të të drejtave themelore të minoritetit, dhe kjo çështje nuk mund të impostohet në ministrinë e Jashtme.

“Impostimi në ministrinë e Jashtme, krijon mollën e sherrit në një ministry që është faktuar dështim i plotë dhe total në këto katër vitet e fundit”.-tha Berisha.

Gjithashtu ish-kryeministri Berisha tha se këto janë pazare të brendshme të një klike mafioze që shkelin Kushtetutën e vendit./ CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Raporti për zgjedhjet/ Zguri: Tani është koha që zëri ynë të dëgjohet

Close