Emisioni investigativ italian i përgjigjet me deklaratë zyrtare kryeministrit Rama (video)

Emisioni investigativ italian i përgjigjet me deklaratë zyrtare kryeministrit Rama (video)

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, ndaj emisionit investigative italian “Le Iene”, ku e quajti atë si një kazan mediatik, për shkak të reportazhit në minierat e Bulqizës, ka reaguar edhe emisioni në fjalë me anë të një deklarate zyrtare.

Deklarata në fjalë është publikuar në formë videoje, dhe është shpërndarë edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Në deklaratën në fjalë, thuhet se pretendimi se imazhet e përdorura nga “Le Ienë”, janë të vjetra nuk qëndron.

Për më shumë shihni videon e mëposhtme:

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
ZGJIDHJA apel qytetarëve/ Refuzoni çmimin e ujit!

Close