Kim Dhe Kanye shesin shtëpinë me një tarifë rekord

Kim Dhe Kanye shesin shtëpinë me një tarifë rekord

Dy ikonat më popullore të vuiteve të fundit, Kim Kardashian dhe Kanye West kanë arritur që të bëjnë sërish zhurmë.

Çifti ka shitur shtëpinë e tyre dhe kanë siguruar një pasuri “të vogël” me paratë e marra.

TMZ raporton se Kim dhe Kanye kanë shitur rezidencën e tyre në Bel-Air dhe në proces kanë siguruar 17.8 milionë dollarë.

E pra, teknikisht duke folur ata kanë xhepat e tyre një fitim prej $ 8.8 milion pas blerjes së pronës në vitin 2013 për një copë toke me 9 milion$.

Shitja konsiderohet si më e shtrenjta në historinë e komunitetit në Bel-Air Crest.

Shtëpia e 10.000q ft është blerë nga filantropistija ukrainase Marina Acton, aktualisht e vendosur në Silicon Valley.

TMZ thotë se ajo po ndjek një karrierë muzikore dhe e gjeti pronën ‘krijuese dhe frymëzuese’ Kim dhe Kanye tani janë kthyer në shtëpinë e tyre prej 20,000 metra katrorë në Hills Hidden./CityNews

 

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Video-ja e frikshme/ Demy Moore abuzon seksualisht me një fëmijë

Close