Moti sot/ Mos harroni të merrni çadrat me vete

Moti sot/ Mos harroni të merrni çadrat me vete

Sinoptikanët parashikojnë se paraditja e sotme mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta të cilat gjenerojnë rrebeshe shiu në Veriperëndim dhe Jugperëndim, ndërsa në pjesën tjetër të vendit reshje të përkohshme.

Gjatë mesditës pritet fuqizim i përkohshëm i shirave në të gjithë vendin të cilat vijojnë deri në mbrëmje kur reshjet lokalizohen kryesisht në ekstremet Veriore dhe Jugore duke vijuar edhe gjatë natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin një rënie të lehtë gjatë mëngjesit por një rënie me 3- 4°C do të pësojnë vlerat termike të mesditës, kryesisht në zonat Veriore dhe Lindore të vendit.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Jugor dhe Juglindor ndërsa në det do të gjenerohet dallgëzim 3 – 4 ballë./ CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Shtypi i ditës, 14 nëntor 2017

Close