Sarkazma e Ramës: Zoti Vangjeli, Qirio Sali

Sarkazma e Ramës: Zoti Vangjeli, Qirio Sali

Pasi më parë u përplasën për ngjarjet e Himarës dhe një video sekrete që ish-kryeministri Sali Berisha publikoi dhe që kishte në qendër një fjalim në greqisht të kryeministrit Rama, dy protagonistët e seancës së sotme parlamentare, Berisha dhe Rama e vijuan më tej betejën.

Ndërkohë që deputeti Berisha vijoi të përdorë termin “Mafia e Himarës” Edi Rama i rikthyer në foltore për të disatën herë, në replikat adresuar deputetit minoritar Vangjel Dule dhe ish-kryeministrit Berisha i drejtohej ironikisht minoritarit grek Vangjel Dule me “zoti Vangjeli” dhe deputetit Berisha me “Qirio Berisha” që në shqip do të thotë “zoti Berisha”. /CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Meta apel Ramës/Mos sulmo gazetarët!

Close