Ndryshon moti/ Ja çfarë parashikohet për ditët në vazhdim

Ndryshon moti/ Ja çfarë parashikohet për ditët në vazhdim

Ditën e sotme moti vijon të jetë i kthjellët në gjithë Shqipërinë, ndërsa të premten vranësira të shpeshta do të shfaqen në gjithë vendin.

Në mbrëmje vranësirat mbulojnë të gjithë vendin ndërsa reshje priten në zonat veriore por e shtuna sjell fuqizim të mëtejshëm të vranësirave duke gjeneruar shira thuajse në gjithë vendin, më të dendura në veri si dhe reshje dëbore pritet të bien në zonat malore.

Temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë dhe graduale gjatë mëngjeseve vijuese përfshirë edhe të shtunën ndërsa rritje më e ndjeshme pritet gjatë orëve të mesditës. Një rënie e theksuar e temperaturave parashikohet mëngjesin e së dielës, rënie që vijon edhe gjatë orëve të mesditës./ CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Sot hidhet shorti për anëtarët e KED/ PD dhe LSI kundër

Close