Xhafaj takon Kukan/ Diskutohet për luftën ndaj krimit

Xhafaj takon Kukan/ Diskutohet për luftën ndaj krimit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Bruksel, ka zhvilluar një takim me eurodeputetin Eduard Kukan.

Pas takimit me zyrtarin shqiptar, Kukan ka bërë një postim në Tëitter, ndërsa tregoi detaje nga biseda mes tyre.

Ndër të tjera, Kukan theksoi se kryefjala e diskutimit me Xhafajn kanë qenë masat në luftën kundër krimit dhe drogës. “Pata diskutim të mirë me ministrin Xhafajn. Diskutuam për masat në luftën kundër krimit dhe drogës. Krenar për progresin e Shqipërisë në zbatimin e reformën në drejtësi”, tha Kukan.

Mësohet se Kukan mori nga Xhafaj një certifikate mirënjohje për kontribut në reformës në drejtësi./ CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
2018-ta viti i këngëtares shqiptare/Ja supriza e rradhës

Close