Denoncimi/ Dështon operacioni “Forca e Ligjit”

Denoncimi/ Dështon operacioni “Forca e Ligjit”

Një tjetër denoncim është bërë paraditen e sotme nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Në një postim në rrjetet sociale, duke ju referuar dy shpërthimeve të një natë më parë në Krujë dhe Elbasan, Berisha shkruan se operacioni “Forca e Ligjit” po degjeneron në operacionin “Forca e Krimit”.

“Te dashur miq, mbreme gjate nates bandat e qeverise, qe bejne ligjin ne nje seri qytetesh, nder te cilat hodhen ne ere me eksplozive dy makina ne Elbasan dhe Fushe Kruje. Keto banda i hodhen eksplozive ne oborre oficerit te policise rrugore ne Fushe Kruje. Zhvillimet e perditshme te rendit dhe sigurise deshmojne se operacioni “Forca e ligjit” eshte shnderruar ne operacionin “Forca e Krimit”. Kjo eshte arritja madhore e 100 diteve te Norieges! Sb”- shkruan Berisha në postimin e tij./ CityNews

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Qeveria kërcënon qytetarët/ OSHEE nën presion

Close