Rikthehet Sonila Meço :” Do të qëndroj larg ‘kazanit’ mediatik”

Rikthehet Sonila Meço :” Do të qëndroj larg ‘kazanit’ mediatik”

Gazetarja Sonila Meco  është rikthyer në vemendje përmes një  statusi në rrjetet sociale duke shkruar:”Për një gazetar, kulmi profesional arrin kur emri i tij lidhet me emrin e medias më të fuqishme e të rëndësishme në vend.
Kjo më ka bërë të ndihem mirë dhe të përjetoj pozitivisht çdo lajm, apo lajm të rremë që ka qarkulluar me emrin tim.

Prej 2 vitesh e gjysmë, që nga koha e mbylljes së Agon Channel kam zgjedhur të qëndroj larg ekranit, për t’i qëndruar kësisoj larg ‘kazanit’ në rastin më të mirë, ose mediave të regjimit në rastin më të keq. Andaj edhe rikthimi im, kurdo që ai të ndodhë, do të jetë në një media të lirë, as ‘kazan’ e as media regjimi”./CityNews

 

Lini një koment

Adresa juaj e email nuk do te publikohet.

Read previous post:
Vendet me meshkujt më tërheqës në botë

Close